Certyfikacja Menedżerów

Certyfikacja Menedżerów

certyfikacja menedżerów

W dniu 31.05.2023r. w Pałacu Herbsta odbyła się uroczysta gala X edycji Certyfikacji Menedżerów Województwa Łódzkiego – inicjatywy Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ oraz Stowarzyszenia Klub500 - Łódź. Jej celem jest rozwój kadr menedżerskich poprzez uznawanie i docenianie wiedzy oraz kompetencji osób kierujących organizacjami, a także wskazywanie im dalszej drogi rozwoju zawodowego. Certyfikacja Menedżerów Województwa Łódzkiego jest modelowym przykładem współpracy biznesu ze światem nauki. Dzięki udziałowi w procesie certyfikacji menedżerowie mogą przeanalizować swoje dokonania, sposób zarządzania, jak również wykorzystanie potencjału zespołu, którym kierują.

OiZ_klocek
klub 500

Patronat honorowy nad Inicjatywą objęli JM Rektor Politechniki Łódzkiej - Krzysztof Jóźwik, Marszałek Województwa Łódzkiego - Grzegorz Schreiber oraz Prezydent Miasta Łodzi - Hanna Zdanowska.

Prowadzenia uroczystej Gali podjął się doc. Marek Sekieta. Swoje wystąpienia mieli m.in. JM Rektor Politechniki Łódzkiej - Krzysztof Jóźwik, Vice Prezes Klubu 500 - Łódź oraz równocześnie Przewodnicząca Kapituły - Bożena Ziemniewicz oraz Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania - Agnieszka Zakrzewska-Bielawska.

Po przedstawieniu wyników Certyfikacji Menedżerów Województwa Łódzkiego nastąpiło uroczyste wręczenie certyfikatów. Są one przyznawane na trzech poziomach: podstawowym, operacyjnym oraz strategicznym. W procesie certyfikacji Kapituła dokonuje oceny wymogów formalnych, kompetencji oraz wybranych obszarów wiedzy menedżerskiej. Narzędzia stosowane podczas procesu certyfikacji to samoocena kandydata, test wiedzy, case study i pytania otwarte, autoprezentacja oraz rozmowa kompetencyjna.

W tym roku Kapituła (składająca się z przedstawicieli Klubu 500 - Łódź, Wydziału OiZ oraz niezależnego eksperta) podjęła decyzję o przyznaniu Certyfikatów Menedżera 10 osobom.

Na poziomie podstawowym Certyfikat otrzymały Agata Ernst (miejsce zatrudnienia: Infosys Poland), Beata Król (Inwedo Sp. z o.o.) oraz Aleksandra Pietrowska (Loftmill).

Na poziomie operacyjnym Kapituła przyznała Certyfikat 6 osobom: Michał Cnotalski (Corning Optical Communications Polska), Michał Czajkowski (BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.), Izabela Grabowska (Wydział Organizacji i Zarządzania PŁ), Karina Rejs-Soucane (Amazon Fulfillment Center), Katarzyna Telega (Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.) oraz Monika Tomaszewska (Strefa Edukacji Sp. z o.o., Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA).

Na poziomie strategicznym Certyfikat Menedżera zdobył Adam Jankowski, zatrudniony w BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Oprawę artystyczną Gali zapewnili wielokrotnie nagradzani Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. Na wstępie duo gitarowe: Alicja Tomczyńska i Hubert Marczak zagrali utwór autorstwa Sergio Assada, współczesnego brazylijskiego gitarzysty i kompozytora. Następnie na scenie zagościło duo skrzypcowe: Aniela Janiak i Michał Skibiński, prezentując „Siuta per due violini”, autorstwa Michała Spisaka- polskiego kompozytora XX wieku. Występ tych młodych, utalentowanych artystów spotkał się z dużym uznaniem, kończąc równocześnie część oficjalną Wydarzenia.

Dotychczas w 10 edycjach Certyfikacji Menedżerów Województwa Łódzkiego przyznane zostało łącznie 211 Certyfikatów Menedżera, w tym 103 na poziomie podstawowym, 78 na poziomie operacyjnym oraz 30 na poziomie strategicznym.

W najbliższym czasie zespół ekspertów powołany przez Wydział OiZ i Klub 500 - Łódź przystąpi do modyfikacji zasad kolejnych edycji, biorąc pod uwagę sugestie Kapituły oraz uczestników dotychczasowych edycji procesu Certyfikacji Menedżerów, a także uwzględniając obecne uwarunkowania społeczne, technologiczne i rynkowe.

Serdecznie gratulujemy nowym Certyfikowanym Menedżerom i życzymy im dalszych sukcesów!