Tytuł Projektu: „Interdyscyplinarny Program Wspierania Przedsiębiorczości Uczelni” (InterHEI)
Realizowany w ramach programu: EIT HEI Initiative: Innovation Capacity Building for Higher Education.
Czas trwania projektu: projekt jest realizowany w dwóch fazach. Faza 1 od 01.07.2022 do 31.12.2022 a faza 2 od stycznia 2023 do stycznia 2024, czyli 18 miesięcy począwszy od 01.07.2022 r.
Całkowity budżet: 1200 000 euro
Budżet dla Politechniki Łódzkiej: 118 800 euro
Szczegółowe infromacje na stronie: https://eit-hei.eu/projects/interhei/
Politechnika Łódzka jest partnerem projektu liderem jest Uniwersytet Warszawski.
Partnerzy
· Marmara University Turkey
· Loyola University Spain
· American Farm School Post-Secondary Education and Training Association Greece
· Future Food Institute Italy
· Institute for Food Technology Serbia
· Scientific and Technological Research Council of Turkey Turkey
Partnerzy stowarzyszeni
· Medical University of Lodz Poland
· University of Agriculture in Krakow Poland
· Slovak University of Agriculture in Nitra Slovakia
· Bionanopark Poland.
Koordynatorem projektu z ramienia PŁ jest dr inż. Iwona Staniec
kontakt: iwona.staniec@p.lodz.pl
Informacje
Broszura informacyjna
Zasady i warunki
Formularz zgłoszeniowy
Finałowa prezentacja RIC 29.11.2022
REZULATY WYPRACOWANE W 2022:
SoFoBiot
LabPH and TFT
INNOFOOD
Edycja 1 w 2023:
InterHEI - RIC Academy 2023_3 - News Release
InterHEI Application Form - RIC Academy 2023
InterHEI Participant Consent Form - RIC Academy 2023
InterHEI Terms & Conditions - RIC Academy 2023
InterHEI Agenda - RIC Academy 2023
InterHEI Brochure - RIC Academy 2023
Perrotis College 2023_new
Perrotis College 2023.xlsx
Edycja 2 w 2023:
InterHEI - RIC Academy 2023_2 - News Release
InterHEI Application Form - RIC Academy 2023
InterHEI Participant Consent Form - RIC Academy 2023
Marmara University 2023
InterHEI Agenda - RIC Academy 2023
InterHEI Brochure - RIC Academy 2023
InterHEI Terms & Conditions - RIC Academy 2023
REZULATY WYPRACOWANE W 2023:
GN-Marmara One Pager (version 2)
one pager DREAM TEAM 1_edit1
One pager RIC tream 2
One page-Team 4
Onepager-after-correction
Perrotis College Laboratory - One Pager-1
Edycja w 2024:
InterHEI - RIC Academy 2024_1 - News Release
InterHEI Agenda - RIC Academy 2024
InterHEI Application Form - RIC Academy 2024
InterHEI Brochure - RIC Academy 2024
InterHEI Participant Consent Form - RIC Academy 2024
InterHEI Terms & Conditions - RIC Academy 2024
Loyola University 2024_schedule
REZULATY WYPRACOWANE W 2024:
BIO1_RICAcademy2024
BIO2_RICAcademy2024
HYDROGENE_RICAcademy2024
VR_RICAcademy2024
SGD_LAB_RICAcademy2024
NOISE_RICAcademy2024
Youth Entrepreneurship Program. Brochure
Participant's criteria
Learning Outcomes. YEA
InterHEI Agenda. YEA
Edycja 2
- Informacje https://www.interhei.eu/initiatives/ye-program
- Link do rejestracji: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=-VgQh9_IS0iqeMl6PDKfvi8eiQrhlDxJmtKjslnIyA1UMTVXN0ZHMjdCVU5YNVU4QzU0N0FBU1RTUiQlQCNjPTEu
- Termin aplikacji is 1th April (23:59, CEST)
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu szkoleniowego „HEInnovate Train the Trainer sessions”, organizowanego w ramach projektu InterHEI, interdyscyplinarnego programu wspierania przedsiębiorczości.
Uczestnicy szkolenia wezmą udział w dyskusjach i warsztatach na temat potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości instytucji naukowych.
Interaktywna sesja online zostanie zrealizowana za pośrednictwem platformy Zoom w dniu 10 listopada 2023 r. w godzinach 9:00 – 16:00.
Uczestnictwo jest bezpłatne, wymagana jest znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.
Link do rejestracji: https://www.research.net/r/HEInnovate_training2023
Zgłoszenia przyjmowane są do 11 września 2023 r.
W dniach 25-29 września 2023 roku w ramach międzynarodowego projektu Interdyscyplinarny Program Wspierania Przedsiębiorczości Uczelni (InterHEI) przedstawiciele zespołu projektowego z Wydziału Organizacji i Zarządzania: Iwona Staniec i Agnieszka Pietras odwiedziły Centrum Zastosowań i Badań Nanotechnologii i Biomateriałów Uniwersytetu Marmara (NBUAM - Marmara Üniversitesi Nanoteknoloji ve Biyomalzemeler Uygulama ve Araştırma Merkezi). Wizyta miała na celu identyfikację możliwości komercjalizacji infrastruktury naukowo-badawczej. Koordynator projektu InterHEI ze strony Uniwersytetu Marmara Sema Gündüz zaprezentowała infrastrukturę badawczą, która brała udział w RIC Academy prowadzonej przez zespół PŁ . W czasie wizyty Profesor Oguzhan Gunduz - Koordynator Biura ds. Badań Naukowych, zaprezentował najnowsze prace i osiągnięcia nad którymi pracują naukowcy w Centrum NBUAM. Przestawił organizację Centrum NBUAM, sposób zarządzania, stosowane zachęty dla pracowników oraz podejście do komercjalizacji. Profesor Canan Dogan opowiedziała o swoich badaniach i doświadczeniach w zakresie komercjalizacji. Z dużym zainteresowaniem obserwowano infrastrukturę centrum oraz prowadzone tam badania. Wspólnie oceniano możliwości dalszej współpracy. Podczas spotkań dyskutowano o tym, jak wspierać naukowców, doktorantów w promowaniu i komercjalizacji wyników ich badań, ale również jak podchodzić do komercjalizacji potencjału infrastruktury jaki posiada Uczelnia w kontekście lokalnych uwarunkowań. Wizyta pokazała, że warto się dzielić wiedzą i czerpać z dobrych praktyk partnerów. Spotkanie odbyło się w przyjaznej i konstruktywnej atmosferze, która zapowiada realizację kolejnych projektów na bazie wypracowanych już rezultatów. Profesor Oguzhan Gunduz zaprosił nas do poszukiwań nowych możliwości w zakresie wykorzystania VR w procesie kształcenia.
W dniach 21-26 listopada 2023 roku w ramach międzynarodowego projektu pt. Interdyscyplinarny Program Wspierania Przedsiębiorczości Uczelni (InterHEI) przedstawiciele zespołu projektowego z Uniwersytetu Marmara w Stambule: Sema Gunduz, prof. Dr. Oğuzhan Gündüz oraz doc. Dr. Nazmi Ekren gościli na Politechnice Łódzkiej.
Koordynator projektu InterHEI ze strony PŁ dr inż. Iwona Staniec zaprezentowała infrastrukturę badawczą, która brała udział w RIC Academy realizowanej podczas projektu oraz zasady jej wdrożenia. W czasie wizyty goście poszukiwali nowych możliwości współpracy w zakresie realizowanych badań naukowych. W związku z tym uczestniczyli w spotkaniach na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów w Instytucie Materiałoznawstwa Tekstyliów i Kompozytów Polimerowych, gdzie prof. dr hab. inż. Dawid Stawski zaprezentował prowadzone przez jego zespół badania naukowe związane z otrzymywaniem polimerów i kopolimerów na drodze polimeryzacji i polikondensacji oraz oprowadził gości po wykorzystywanych w badaniach jego zespołu laboratoriach.
Drugie spotkanie z dr inż. Katarzyną Pieklak wprowadziło gości w tajniki opracowywanego innowacyjnego opatrunku wchłanialnego na bazie egzogennego tropokolagenu z dodatkiem zmodyfikowanych nanodiamentów w formie żelu, liofilizatu, błony, włókniny. Zakończono spotkanie zwiedzaniem „Laboratorium Konfekcjonowania Dzianin i Ubiorów Dzianych”.
Na spotkaniu z prof. Beatą Kolesińska w Instytucie Chemii Organicznej na Wydziale Chemicznym PŁ rozmawiano o projektowaniu i syntezie peptydów aktywnych biologicznie i ich wykorzystaniu w medycynie. Asystenci Pani Profesor oprowadzi gości po laboratorium i przedstawili posiadaną aparaturę.
Kolejne spotkanie z prof. Grażyną Budryn dyrektorem Instytutu Technologii i Analizy Żywności na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności dotyczyło zaproponowanych rozwiązań w ramach projektu InterHEI oraz obszaru żywności i stosowanych opakowań.
W kolejnej odsłonie dzięki uprzejmości dr inż. Piotra Ślęczkowskiego z Międzynarodowego Centrum Badań nad Innowacyjnymi Biomateriałami (ICRI-BioM) goście poznali zasadny funkcjonowania centrum oraz zasady prowadzonych badań w zakresie rozwoju materiałów funkcjonalnych złożonych z bloków budulcowych inspirowanych biologicznie i posiadających ugrupowania reagujące na bodźce. Spotkali się i dyskutowali z osobami realizującymi doktoraty i stypendia typ post-doc w ramach centrum oraz zapoznali się ze sprzętem na jaki realizowane są w centrum badania.
Mamy nadzieję, że zorganizowane spotkania zainspirują obie strony do podjęcia nowych działań, np. do aplikowania o nowe granty oraz rozwijania sieci badawczych.
Goście znaleźli również czas na wycieczkę po kampusie, a o jego historii i obecnym statusie z niesamowity zaangażowaniem opowiadała Paulina Danieluk z Welcome Point PŁ.
Poszukujemy chętnych do współpracy firm, startup-ów z szeroko rozumianej branży spożywczej.
Termin aplikacji do 25 marca 2024 roku
New Product Development 2024
Application Form_company_NPD 2024
Poszukujemy konsumentów chętnych do współpracy - termin aplikacji do 29.04.2024 roku.
WP6 NPD call for consumers_Lodz
WP6 NPD consumers consent form_Lodz
Application form and questionnaire_WP6
Wypracowane rezultaty
NPDLabs2024_grupa 1_pl
NPDLabs2024_grupa 2_pl
NPDLabs2024_grupa 3_pl