- Spotkanie praktyczne uczenie. Spotkanie związane jest z czynnym udziałem pracowników Wydziału w „Symulacjach branżowych” firmy Revas w dniu 23.06.2022 r. w godzinach 11:00-15:30 w sali oz 25 Lodex poprowadzi prezes firmy Wojciech Pitura. W związku z koniecznością przygotowania kont w grze dla uczestników spotkania zainteresowani proszeni są o wcześniejsze zapisy pod linkiem. Zapisy aktywne do 20 czerwca 2022 roku.
Efekt: Z dniem 23 czerwca 2022 na Wydziale OiZ PŁ jest 14 certyfikowanych Trenerów Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS.
2. Wizyta w Centrum Symulacji Procesów Biznesowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Dzięki Kierownikowi Centrum dr hab. Krzysztofowi Nowosielskiemu, prof. UEW mieliśmy okazję wejść w świat symulacji i VR oraz
- zapoznać się z wnętrzem obiektu pełnym nowoczesnych technologii informatycznych i audiowizualnych, w tym VR,
- wziąć udział w prezentacji wybranych Wirtualnych Gier Decyzyjnych, będących podstawą wielu zajęć dydaktycznych,
- sprawdzić się w roli: menedżera wielkopowierzchniowego obiektu handlowego, producenta rolnego, kierownika serwisu sprzętu ogrodniczego, urbanisty miejskiego, czy projektanta rozwiązań logistycznych,
- porozmawiać z pomysłodawcami i współtwórcami Wirtualnych Gier Decyzyjnych - Pracownikami UEW.
Efekt: Wykorzystanie symulacji komputerowych oraz VR w nauczaniu jest możliwe ze względu na dostęp do nowoczesnych technologii oraz kształcenie studentów już głęboko zakorzenionych w społeczeństwie informacyjnym. Niewątpliwym atutem wirtualnych gier decyzyjnych jest możliwość obserwacji nawet najbardziej złożonych zjawisk, analizy procesów z natury wolno- lub szybkozmiennych, których bezpośrednia obserwacja w rzeczywistości byłaby trudna lub niemożliwa.
3. Przygotowanie do jednodniowej wizyty studyjnej w firmie JTI - Fabryce papierosów mieszczącej się w Starym Gostkowie. Testowano przygotowywany program jednodniowego IMPK w firmie JTI. Pilotażowo na grupie 20 studentów w dniu 12.07.2022 sprawdzono, czy przygotowany program związany z rozwiązaniem problemu zaobserwowanego w firmie sprawdzi się w procesie dydaktycznym. Studenci mimo tylko 4 godz. pracy w grupie przygotowali w ocenie menedżerów z JTI interesujące propozycje rozwiązań.
Efekt: opracowany program jednodniowej wizyty studyjnej dotyczący rozwiązania problemu w firmie JTI - Fabryce papierosów mieszczącej się w Starym Gostkowie. Program ten będzie realizowany podczas IMPK.
4. Spotkanie w dniach 6 i 7.09.2022 z Magdą Ferro Universidade Católica Portuguesa (Católica Porto Business School) i dyskusja nad przygotowywanym programem IMPK oraz efektami uczenia się. Przeszkolenie pracowników Universidade Católica Portuguesa (Católica Porto Business School) w zakresie wykorzystania Symulacji branżowych Revas.
Efekt: wstępna ewaluacja programu wraz z efektami uczenia, zebranie opinii oraz przeszkolenie 4 pracowników Universidade Católica Portuguesa (Católica Porto Business School ). Zebrane zostały opinie o możliwości wykorzystania tego programu oraz jego wadach i zaletach.
5. Spotkanie w dniach 9 i 12.09.2022 z Professor Elisabeth Pereira i Niną Szczygiel PhD University of Aveiro i dyskusja nad przygotowywanym programem IMPK oraz zaproponowanymi efektami uczenia. Przeszkolenie Professor Elisabeth Pereira i Niny Szczygiel PhD w zakresie wykorzystania Symulacji branżowych Revas.
Efekt: wstępna ewaluacja programu, dyskusja nad zaproponowanymi efektami uczenia się oraz przeszkolenie 2 pracowników University of Aveiro. Zebrane zostały opinie o możliwości wykorzystania tego programu oraz jego wadach i zaletach.
6. Spotkania w dniach: 14 i 17 października 2022 na University "Mediterranean" Podgorica z Natasa Kraljevic, Dyrektorem Biura Wymiany studentów oraz prof. dr Marija Jankovic, Dziekanem Wydziału Ekonomii i Biznesu. Dyskusja nad przygotowywanym programem IMPK oraz zaproponowanymi efektami uczenia. Jego ataktycznością dla studentów University "Mediterranean" Podgorica. Przeszkolenie prof. dr Marija Jankovic w zakresie wykorzystania Symulacji branżowych Revas.
Efekt: wstępna ewaluacja programu, dyskusja nad zaproponowanymi efektami uczenia się oraz jego atrakcyjnością dla studentów University "Mediterranean" Podgorica. Zapoznanie studentów z możliwościami symulacji branżowych Revas.
7. Spotkania w dniach: 21 i 22 listopada 2022 z prof. Emanuel Said Dziekanem Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Rachunkowości oraz prof. Simon Grima – kierownikiem Katedry Ubezpieczeń na Uniwersytecie Maltańskim. Dyskusja nad przygotowywanym programem IMPK oraz zaproponowanymi efektami uczenia. Przeszkolenie prof. Emanuel Said oraz prof. Simon Grima w zakresie wykorzystania Symulacji branżowych Revas.
Efekt: wstępna ewaluacja programu, dyskusja nad zaproponowanymi efektami uczenia się oraz przeszkolenie 2 pracowników na Uniwersytecie Maltańskim.
8. Wizyta 30 listopada 2022, grupy 20 studentów z Polski, Francji, Niemiec i Belgii w JTI w Gostkowie Starym.
Efekt: zwalidowanie programu jednodniowej wizyty studyjnej dotyczącej rozwiązania problemu w firmie JTI.
9. Spotkania w dniach: 13 i 15 grudnia 2022 z prof. Atanasem Georgievem Dziekanem Wydziału Ekonomii i Zarządzania Biznesem Uniwersytetu Sofijskiego oraz prof. Marcellinem Yovoganem Prodziekanem Wydziału Ekonomii i Zarządzania Biznesem Uniwersytetu Sofijskiego oraz prof. Boryaną Bogdanovą Prodziekanem Wydziału Ekonomii i Zarządzania Biznesem Uniwersytetu Sofijskiego. Dyskusja nad przygotowywanym programem IMPK oraz zaproponowanymi efektami uczenia się. Przeszkolenie 3 Profesorów w zakresie wykorzystania Symulacji branżowych Revas. W spotkaniu uczestniczyło kilkunastu studentów z kierunków biznesowych.
Efekt: wstępna ewaluacja programu, dyskusja nad zaproponowanymi efektami uczenia się oraz przeszkolenie 3 Profesorów na Uniwersytecie Sofijskim.
10. Uczestnictwo w warsztatach w ramach FlexSim InterMarium Tour w czwartek, 30 marca 2023 w hotelu Hampton by Hilton Łódź City Center przy ulicy Piotrkowskiej 157. Mieliśmy okazję poznać świat symulacji FlexSim z wykorzystaniem VR.
Efekt: Wskazanie, że narzędzia symulacyjne takie jak FlexSim pozwalają na optymalizację obecnych i planowanych procesów, identyfikację i ograniczenie strat, redukcję kosztów oraz zwiększenie przychodów. FlexSim to filar Przemysłu 4.0, wirtualne odwzorowanie rzeczywistego systemu → Analiza rzeczywistych danych → Przeprowadzenie eksperymentów symulacyjnych (odpowiedzi na pytania „co jeśli?”) → Wybór najlepszego rozwiązania potwierdzonego wynikami.
11. Spotkanie w dniu 22 maja 2023 z Professor Sabina Siebert, Professor of Management (Dekaban-Liddle Fellowship) oraz Aubrey Bierwirth i Emily Allan, przedstawicielkami działu współpracy z zagranicą w Szkole Biznesu na Uniwersytecie Glasgow. Dyskusja nad programem IMPK oraz rezultatami pierwszej edycji. Przeszkolenie jednego Profesora w zakresie wykorzystania Symulacji Branżowych Revas.
Efekt: prezentacja rezultatów pierwszej edycji oraz przeszkolenie Profesora na Uniwersytecie Glasgow.
12. Spotkanie w dniu 23 maja 2023 z Claire Bereziat, Dr Sonya Campbell-Perry, Corrine Fenech w Glasgow Caledonian University. Dyskusja nad programem IMPK oraz rezultatami pierwszej edycji. Przeszkolenie 3 wykładowców w zakresie wykorzystania Symulacji Branżowych Revas i kształcenia z wykorzystaniem symulacji.
Efekt: prezentacja rezultatów pierwszej edycji oraz przeszkolenie wykładowców na Glasgow Caledonian University.