Inauguracja kolejnej edycji praktyk

Inauguracja kolejnej edycji praktyk

Miło nam poinformować, iż w dniu 21.11.2023 na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ  odbyło się spotkanie inaugurujące kolejną edycję Programów Diamentowej, Bursztynowej i Szmaragdowej Praktyki. Są to praktyki dla studentów ostatnich lat kierunków inżynierskich: Inżynieria Zarządzania, Logistyka, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz IBP (kierunki o wydłużonych okresach praktyk). Ich celem jest umożliwienie, wyróżniającym się studentom Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, udziału w programach intensywnego rozwoju kompetencji pożądanych na współczesnym rynku pracy, przy udziale wiodących podmiotów gospodarczych regionu łódzkiego.

Na spotkaniu ofertę praktyk dedykowanych studentom WOiZ zaprezentowało 16 firm partnerskich. W tym roku do grona stałych partnerów (Amcor, Animex, BSH, Corning,  Delia, Dell, Geis, Hitachi Energy, Hydro Extrusion, JTI, Lumlieds, PiP , Printor, Rossmann) dołączyły dwie kolejne jednostki: Welchman Keen i Hydro Extrusion Poland Sp. z o.o. Na powyższe praktyki studenci będą aplikować w dniach 22.11.2023 -1.12.2023, a ich realizacja przewidziana jest na semestr letni 2023/2024.

Frekwencja dopisała. Zainteresowanie studentów ofertą było duże – aula oz 329 wypełniona po brzegi – ok 200 słuchaczy. Zgłoszonych miejsc praktyk kilkadziesiąt. Wierzymy, że w tym roku kolejni studenci zaskoczą swą wiedzą i kreatywnością pracodawców, dzięki czemu nawiążą owocną, długookresową współpracę z firmami partnerskimi Wydziału. Mamy liczne dowody, że praktykanci naszych Specjalnych Programów Praktyk zostają w tych relacjach przez lata. Oby tak dalej. Życzymy obu stronom – zarówno firmom, jak i studentom, powodzenia w procesie rekrutacyjnym.

W imieniu organizatorów
Wydziałowy Koordynator Specjalnych Programów Praktyk
dr hab. Anna Adamik, prof. uczelni

Program „Diamentowa Praktyka”, to inicjatywa mająca na celu umożliwienie wyróżniającym się studentom Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej, udziału w programie intensywnego rozwoju kompetencji pożądanych na rynku pracy przy udziale wiodących podmiotów gospodarczych regionu łódzkiego – dużych przedsiębiorstwach (korporacjach o zasięgu międzynarodowym).

Program “Bursztynowa praktyka” jest przeznaczony dla studentów chcących rozwijać swoje umiejętności i kompetencje podczas współpracy
z przedsiębiorstwami z sektora MSP z województwa Łódzkiego, które posiadają ugruntowaną pozycję rynkową, bogate doświadczenie oraz wysokie standardy i etykę działania. Hasło przewodnie: Kariera w MSP? Czemu nie?

Program „Szmaragdowa praktyka”, to inicjatywa mająca na celu umożliwienie wyróżniającym się studentom Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej, udziału w programie intensywnego rozwoju kompetencji dzięki realizacji praktyk zawodowych w różnego rodzaju instytucjach i organizacjach publicznych, od instytucji samorządowych do przedstawicieli tzw. III sektora – NGO.

inauguracja praktyk
inauguracja praktyk1