Pierwsza edycja MP2

Wydział Organizacji i Zarządzania rozpoczął pierwszą z dwóch edycji projektu realizowanego w ramach ogłoszonego przez NAWA programu SPINAKER – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia.

Do Politechniki Łódzkiej przyjechało 27 studentów kierunków biznesowych z Hiszpanii, Niemiec, Czarnogóry, Ukrainy i Macedonii Północnej oraz 7 profesorów i opiekunów z wymienionych krajów.

Gości powitał rektor prof. Krzysztof Jóźwik i dziekan Wydziału prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska. Rektor zwrócił uwagę na wyzwania, jakie stoją przed procesem kształcenia w Europie, w tym o potrzebie zwiększenia elastyczności studiów. Z kolei dziekan przedstawiła najważniejsze informacje o wydziale, na który przyjechali zagraniczni studenci.

Celem projektu Myślenie projektowe w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w środowisku międzynarodowym - MPjest zwiększenie oferty kształcenia Wydziału Organizacji i Zarządzania skierowanej do zagranicznych studentów w zakresie intensywnych międzynarodowych programów. Zajęcia są realizowane w formule mieszanej (blended learning) z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania i symulacji komputerowej, mającej na celu przybliżenie rzeczywistych problemów biznesowych. Studenci pracę w grupach zaczęli zdalnie - cztery dni przed przyjazdem do Łodzi, a kończą ją dwa dni po powrocie do macierzystych uczelni, przesyłając raport.

Druga edycja projektu odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia br.