Politechnika nie tylko dla dorosłych?!

Warsztaty dla przedszkolaków

Od najmłodszych lat można edukować i pokazywać im jak fajnie można się bawić na uczelni. Mamy nadzieję, że zaszczepimy chęć poznania bliżej Politechniki Łódzkiej poprzez organizację warsztatów dla najmłodszych.

W dniach 12-13.12.2023 miały miejsce warsztaty z podstaw organizacji i zarządzania produkcją w Przedszkolu Miejskim nr 13 w Pabianicach.

W warsztatach udział wzięły 2 grupy przedszkolne: Poziomki (4-latki) oraz Jeżyki (starszaki).

Z dużym zaangażowaniem dzieci brały udział w dyskusji na temat produkcji. Biorąc pod uwagę świąteczny czas najbardziej kojarzyła się im z produkcją zabawek.

Podczas warsztatów dzieci „wyprodukowały” kartki świąteczne. Sale zostały dostosowane do liniowej organizacji produkcji. Każde dziecko otrzymało wyprodukowaną kartkę oraz dyplom uczestnictwa w warsztatach wraz z pięknym breloczkiem z logo Wydziału Organizacji i Zarządzania.

Dzieci z dużym zaangażowaniem i skupieniem wykonywały powierzone im zadania, dzięki czemu powstało kilkanaście identycznych kartek, które mogą podarować bliskim.

Wyrazem zadowolenia były nie tylko uśmiechy dzieci, lecz także otrzymane podziękowanie podpisane własnoręcznie przez uczestników oraz podziękowania od nauczycieli i rodziców za atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że dzieci czekają na kolejne warsztaty…

Warsztaty przygotowała i prowadziła dr inż. Michaela Rostek.