Projekt wspierający uczelnie wyższe w Mołdawii

Projekt wspierający uczelnie wyższe w Mołdawii

Od stycznia 2023 r. Instytut Marketingu i Zrównoważonego Rozwoju uczestniczy w konsorcjum realizującym projekt edukacyjny Erasmus+ pn. Developing and improving the STEAM skills of students and teachers for curriculum innovation and sustainable development of higher education institutions and local businesses.

W ramach projektu zostanie opracowany i wdrożony innowacyjny program studiów na kierunku „Biznes i administracja” w pięciu mołdawskich uczelniach. Celem projektu jest rozwój umiejętności w zakresie nauk ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (STEAM). Projekt ma przyczynić się do wzrostu znaczenia edukacji poprzez dopasowanie oferty dydaktycznej uczelni do potrzeb otoczenia biznesowego w Mołdawii.

Liderem projektu została Politechnika w Bukareszcie (Universitatea Politehnica din București), z ramienia której pracami wszystkich zespołów kieruje prof. dr hab. inż. Elena Fleaca. Polską część koordynuje dr hab. inż. Andrzej Marcinkowski, prof. PŁ.

Do zespołu projektowego z naszego Wydziału należą również: dr hab. Małgorzata Koszewska, prof. PŁ, dr inż. Irena Jałmużna, dr inż. Aleksandra Polak-Sopińska, dr inż. Joanna Kopania, dr inż. Dmytro Levchenko, dr Aleksandra Januszkiewicz, mgr inż. Paweł Haręża, mgr inż. Agnieszka Pękala i mgr Dariusz Hryniewiecki.

Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską (European Education and Culture Executive Agency) w ramach akcji Budowanie potencjału w szkolnictwie wyższym. Wartość projektu wynosi 719 689 EUR. Projekt będzie realizowany do grudnia 2025 r.

Erasmus_notatka_zdjęcie2
Erasmus_notatka_zdjęcie1
Przedstawiciele uczelni realizujących projekt. Zdjęcie po lewej stronie, na pierwszym planie od prawej dr hab. inż. Andrzej Marcinkowski, prof. PŁ oraz koordynatorka projektu, prof. dr hab. inż. Elena Fleaca.