Sukces Studentów OiZ w III Konkursie "Moja SMART wieś - Wizje i Inicjatywy"

Sukces Studentów OiZ w III Konkursie "Moja SMART wieś - Wizje i Inicjatywy"

15 czerwca 2023 r. odbyła się w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie uroczysta gala wręczenia nagród w III Konkursie "Moja SMART wieś - Wizje i Inicjatywy", organizowanym przez Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk w ramach operacji Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Kapituła Konkursu wyłoniła spośród 140 zgłoszeń 20 laureatów.

Wśród nich były dwa zespoły z Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ!!! Do konkursu aplikowali studenci VII sem. kierunku Inżynieria Zarządzania realizujący w semestrze zimowym 2022/2023 „Projekt zespołowy (PBL)”. Pomysłodawcą tematyki projektu i inicjatorem zainteresowania studentów WOIZ  zagadnieniami SMART wsi była Wydziałowa Koordynator ds. PBL dr hab. Anna Adamik, profesor Uczelni. Rolę prowadzącego zajęcia (facylitatora) wyróżnionych zespołów realizował dr inż. Michał Nowicki

Miło nam poinformować, że:

-  II miejsce w Konkursie "Moja SMART wieś - Wizje i Inicjatywy" zdobył zespół w składzie: Kinga Wiśniewska, Patrycja Wojtysiak, Julia Malec oraz Damian Rojewski  za stworzenie projektu „System zdalnych konsultacji medycznych ze specjalistami”. Stworzona przez nich koncepcja zdalnych konsultacji medycznych, niewymagających instalowania dodatkowych aplikacji, połączenia z Internetem oraz korzystania z telefonu komórkowego (co szczególnie dla osób starszych, zamieszkujących tereny wiejskie, może być problematyczne) została uznana przez Kapitułę Konkursu za pomysł niezwykle innowacyjny.

PROJEKT „System zdalnych konsultacji medycznych ze specjalistami"