Uroczyste otwarcie nowej siedziby Wydziału

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Wydziału

W czwartek 22 września br. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Wydziału Organizacji i Zarządzania, zlokalizowanej w kampusie B Politechniki Łódzkiej w zmodernizowanym budynku B17. Nowa siedziba będzie nosić nazwę „Strefa Biznesu” i jak podkreśla Pani Dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska „będzie miejscem owocnej pracy, gdzie w przyjaznej atmosferze będziemy świętować wiele kolejnych sukcesów Wydziału”.

Wraz z obecnymi i byłymi pracownikami WOiZ, w  wydarzeniu wzięło udział prawie 200 osób z całej Polski, w tym: władze Politechniki Łódzkiej, władze zaprzyjaźnionych uczelni reprezentujących nauki o zarządzaniu i jakości, członkowie Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN, liczne grono firmy współpracujących z Wydziałem. Obecny był także Wojewoda Łódzki oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Uczestnicy uroczystości mogli osobiście zwiedzić nową siedzibę Wydziału Organizacji i Zarządzania. Na powierzchni 3 270 m2 znajduje się 17 nowoczesnych sal dydaktyczno-seminaryjnych, częściowo wyposażonych przez współpracujące z Wydziałem firmy, 2 sale konferencyjne oraz 24 biura pracowników naukowych i dydaktycznych, a także dziekanat i 20 pomieszczeń dla administracji. Budynek został zrewitalizowany w ramach projektu „Głęboka termomodernizacja budynku Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji B-17 Politechniki Łódzkiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Całkowity budżet inwestycji wyniósł 18,1 mln zł, z czego ponad 5,7 mln zł przekazał Urząd Marszałkowski w ramach funduszy UE.

Uroczystość otwarcia Strefy Biznesu była świętem społeczności Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ, ale także okazją do spotkania i dyskusji środowiska nauk o zarządzaniu i jakości z całej Polski z przedstawicielami biznesu. Mamy nadzieję, że nowa lokalizacja będzie miejscem przyjaznym i inspirującym, zarówno dla studentów, jak i pracowników. Strefa Biznesu symbolizuje bowiem innowacyjność, otwartość i współdziałanie z otoczeniem społeczno-gospodarczym.