Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Profesora Andrzeja Pomykalskiego

Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Prof. dr. hab. Andrzeja Jerzego Pomykalskiego

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Śp.

prof. dr. hab. Andrzeja Jerzego Pomykalskiego

emerytowanego profesora nauk ekonomicznych

Kierownika Katedry Marketingu i Innowacji Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ

Naukowca, Autora wielu publikacji, Promotora prac doktorskich i Dydaktyka

Wyrazy serdecznego współczucia

Rodzinie i Bliskim

składają

Dziekan oraz cała społeczność Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ

prof. Pomykalski

Prof. dr hab. ANDRZEJ JERZY POMYKALSKI

Urodził się w 1941 roku w Łodzi. W roku 1969 ukończył studia na Wydziale Ekonomiczno –Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 1969 – 2014 pracował na Politechnice Łódzkiej. Stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych uzyskał w roku 1974, a stopień doktora habilitowanego w roku 1987. Tytuł profesora otrzymał w roku 2002.

Był autorem wielu monografii, skryptów, artykułów z zakresu teorii informacji, transferu technologii, zarządzania innowacjami, procesów innowacyjnych, marketingu oraz strategii marketingu. W latach 1982-1985 pracował w Delft University of Technology w zespole Management of Innovation. W latach 1991-1996 prowadził badania i zajęcia dydaktyczne w Eindhoven University of Technology, Universidade Nova de Lizboa, University of Strathclyde i International Business School w Bredzie.

Od 1991 roku był kierownikiem Katedry Ekonomii i Marketingu, przekształconej w roku 2005 w Katedrę Innowacji i Marketingu, na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ. Był członkiem wielu organizacji naukowych krajowych i zagranicznych m.in.: Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Information Society, Strategic Planning Society.

W latach 2003-2012 prof. A. Pomykalski był członkiem Komitetu Organizacji i Zarządzania PAN.

Za całokształt pracy zawodowej oraz za zasługi dla rozwoju uczelni został odznaczony medalami Komisji Edukacji Narodowej, 50 – lecia Politechniki Łódzkiej, 10 – lecia Wydziału Organizacji Zarządzania PŁ, Odznaką „Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej”. Wyrazem uznania za pracę na Politechnice Łódzkiej były wielokrotne nagrody JM Rektora Politechniki Łódzkiej.

Pogrzeb Pana Profesora odbędzie się w dniu 13 maja 2022 r. o godz. 12:00 na Cmentarzu Rzymskokatolickim p.w. Św. Antoniego, w Łodzi przy ul. Solec 11.