Zakończenie 1. edycji kształcenia w ramach projektu Spinaker

Zakończenie 1. edycji kształcenia w ramach projektu Spinaker

W dniu 28.04.2023 roku zakończyliśmy na PŁ pierwszą edycję kształcenia w ramach projektu Myślenie projektowe w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w środowisku międzynarodowym - MP2 finansowanego przez NAWA.

Zajęcia realizowane były w formule mieszanej (blended learning). Kształcenie odbywało się z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania, symulacji komputerowej, mającej na celu przybliżenie rzeczywistych problemów związanych z prowadzeniem biura podroży oraz wizyty w firmie podczas której studenci wykorzystując metodę DT szukali rozwiązania zidentyfikowanego problemu. Celem projektu było zwiększenie oferty kształcenia Wydziału Organizacji i Zarządzania skierowanej do zagranicznych studentów. Do udziału w pierwszej edycji aplikowało 82 studentów, do udziału zakwalifikowano 28, a ostatecznie udział potwierdziło 27 studentów w tym 11 kobiet. W pierwszej edycji kształcenia uczestniczyło 9 trzyosobowych zespołów, których członkami byli studenci z różnych uczelni m.in. West University of Timisoara, Universidad Politecnica de Valencia, Mediterranean University, Ivan Franko National University of Lviv, University of Tetova, Hochschule für Technik und Wirtschaft des Saarlandes, University of Malta oraz University of Latvia. W symulacji komputerowej najlepszy okazał się Orange Team.

Druga edycja projektu odbędzie się w dniach 26.06.2023 – 11.07.2023.

Studentów PŁ chętnych do udziału w drugiej edycji zapraszamy do kontaktu z dr inż. Iwoną Staniec.