PL EN Szukaj
Kontrast A A+ A++
Strona głównaHomepage > Współpraca > Współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego

Współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego

Współpraca Wydziału z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego ma na celu stworzenie narzędzi do monitorowania procesów gospodarczych w województwie łódzkim w ramach działań, polegających na podnoszeniu poziomu konkurencyjności i innowacyjności gospodarki województwa, wsparciu MŚP oraz rozwijania współpracy między sferą nauki i gospodarki, rozumianych szerzej jako rozwój przedsiębiorczości.

W 2021 roku Wydział na rzecz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego:  

  1. Świadczył wsparcie doradcze polegające na wykonaniu prac koncepcyjnych i analitycznych na potrzeby doskonalenia polityki innowacyjnej województwa łódzkiego.
  2. Pozyskał dane i stworzył bazę danych jednostek naukowo-badawczych działających w województwie łódzkim oraz jednostek wspierających rozwój MSP.
    Baza znajduje się pod adresem: https://scraper.smartsoftsolutions.pl/, jest dynamiczna i każda z jednostek może wprowadzać w niej aktualizacje.
  3. Stworzył bazę patentów, wynalazków, wzorów przemysłowych i użytkowych oraz znaków towarowych powstałych w regionie łódzkim w latach 2018-2021. Baza znajduje się tutaj  Patenty europejskie, wynalazki, znaki towarowe, wzory  powstałe w Łodzi w latach 2018-2021.xls
  4. Stworzył bazę wskaźników publikowanych przez GUS pozwalających na monitoring procesów gospodarczych w województwie łódzkim na tle sytuacji w Polsce. Baza dostępna tutaj  monitoring wskazników.xlsx
Facebook Twitter LinkedIn Instagram YouTube Research Gate