Nabór wniosków do programu ECIU Research Mobility Fund

Wsparcie mobilność naukowców w ramach sieci ECIU

W ramach działalności European Consortium of Innovative Universities (ECIU), Politechnika Łódzka uruchomiła program mobilności ECIU Researcher Mobility Fund (RMF). Celem programu jest wsparcie kadry naukowej w nawiązywaniu i rozwijaniu współpracy badawczej z innymi instytucjami członkowskimi ECIU, tj.:

Aalborg University (Dania), Dublin City University (Irlandia), Hamburg University of Technology (Niemcy), Institut National des Sciences Appliqées (Francja), Kaunas University of Technology (Litwa), Linköping University (Szwecja), Tampere University (Finlandia), Universidade de Aveiro (Portugalia), University of Stavanger (Norwegia), Università di Trento (Włochy), University of Twente (Holandia) i Tecnológico de Monterrey (Meksyk).

Informacje o konsorcjum ECIU dostępne są na stronach:

Program skierowany jest do nauczycieli akademickich zatrudnionych w grupie pracowników badawczych lub badawczo dydaktycznych, dla których Politechnika Łódzka jest podstawowym miejscem pracy.

RMF oferuje dofinansowanie wyjazdów na staże naukowe, kursy, szkolenia, wykłady oraz wizyty studyjne i inne wyjazdy do instytucji partnerskich w ramach konsorcjum ECIU, w celu nawiązania bądź rozszerzenia współpracy naukowej. Pobyt w danej jednostce naukowej może trwać minimum 5 dni roboczych (nie licząc dni dojazdu).

Pracownik lub zespół pracowników PŁ może jednorazowo ubiegać się oraz uzyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 25 tys. zł. Dofinansowanie pokrywa koszty zakwaterowania i podróży, koszty związane z przygotowaniem badawczym do wyjazdu, koszty dostępu do laboratoriów na miejscu itp. Wysokość puli środków wynosi 100 tys. zł w danym roku kalendarzowym.

Nabór wniosków w roku bieżącym trwa do 15 lipca 2023 r.

Szczegóły dotyczące procedury składania wniosków oraz formularz można znaleźć w załączonym Regulaminie.

Szczegółowych informacji o możliwościach wyjazdu oraz o jednostkach naukowych w ramach konsorcjum ECIU udziela Centrum Wspierania Nauki (Tomasz Wasiak, tomasz.wasiak@p.lodz.pl, 20-44). Ponadto z pytaniami o uczelnie członkowskie ECIU można zwrócić się do Biura ECIU w PŁ (eciuoffice@adm.p.lodz.pl).

Document